August 2015

Přátelé

1. august 2015 at 15:10 | Tezz |  ttKaždý má svá strašidla pod postelí a kdo tvrdí, že ne, tak je lhář. Já se svými strašidly a stvůrami přátelím. Ne vždy je to, ale dobře. Kdo by se chtěl přátelit se vými obavami, strachy se svými nedostatky?

Rewiew : Lars Kepler - Písečný muž

1. august 2015 at 14:44 | Tezz |  knihy
krimiromán

Švédsko; 2013; 492 stran
Popis : Jedné chladné zimní noci se ve Stockholmu objeví mladý muž, jenž kráčí podél železničního mostu. Je silně podchlazený a má těžký zápal plic. Kromě toho v nemocnici vyjde najevo jeden šokující fakt: podle úmrtního listu má být tenhle člověk už sedm let mrtvý. Zabil ho sériový vrah Jurek Walter, jehož poté, co ho Joona Linna zatkl, soud poslal na léčení na psychiatrii v naprosté izolaci. Ale kde ten člověk celé ty roky byl?
Můj názor : Kniha je vážně dobrá, sice mě nechytla hned, ale jak jsem se rozečetla bylo těžké ji odložit. Kapitoly jsou napsány a ukončeny tak abyste chtěli číst stále dál a dál. Zajímavý děj a zápletka vás vtáhnou do knihy ani nemrknete. Až konec je velice zvláštní a už ne tak zaživný. Poslední strana knihy má čtenáře navnadit na další díl a připadá mi to až ubohé, ale co... prachy sou prachy.